Ambrosia i xDrip+

Jakiś czas temu pochwaliłem się tutaj (na grupie FB – Freestyle Libre Polska (Pl)) BluConem od Ambrosia. Od tego czasu sporo się zmieniło (na plus).

Do sedna — aktualnie można dodać BluCon NightRider do Xdrip+! I działa to całkiem dobrze — otrzymujemy dostęp do alarmów i synchronizacji z chmurą.

Jak używamy BluCon Nightrider?
1. Odbiornik założony jest na ręce syna przez cały dzień — ściągamy go tylko na kąpiel, bateria starcza na 2 tygodnie
2. Blucon skonfigurowany jest na telefonie (w naszym przypadku Lenovo C2) w aplikacji xDRIP+ (jedna z najnowszych wersji) jako źródło danych Libre Bluetooth.
3. Do przesyłania danych do chmury używam aktualnie bazy InfluxDB w połączeniu z Grafaną oraz komunikatorem Slack (do alertów). InfluxDB jest prostą bazą dla danych metrycznych, Grafana pozwala na dowolną wizualizację wyników i dostęp przez przeglądarkę, następnie integracja Grafany z komunikatorem Slack pozwala na szybkie alertowanie na mój telefon (w przypadku wysokiego/niskiego cukru oraz braku danych)

Wszystko działa całkiem dobrze, jedynym ograniczeniem jest zasięg Bluetooth, który nie jest idealny. Ale wystarczy, by pokryć ok 40m²

Jest to chyba jedno z najtańszych rozwiązań, telefon aktualnie kosztuje ok 300-400zł (nie każdy chce działać z Ambrosią, przykładowo Samsung J3 nie chce się sparować z BluConem – ja chodziłem po markecie i sprawdzałem, który telefon się sparuje i wtedy kupiłem odpowiedni egzemplarz)

Jeśli macie jakieś pytania do zapraszam do komentowania, w załączeniu oczywiście kilka zrzutów ekranu z telefonu i Grafany/Slacka.

Konfiguracja Xdrip+ i Ambrosia Blucon.

 

 

 

 

 

 

Jest to “przedruk” mojego posta z Facebooka.

 

Odnośniki: