Blog

Blog, krótkie wpisy o cukrzycy i CGM. Jeśli szukasz konkretnej rzeczy to użyj wyszukiwarki powyżej. Zapraszam do czytania

xDrip problem – queue size exceeded

maj 8, 2021 | xDrip | 0 komentarzy

xDrip problem – queue size exceeded

Czy spotkaliście się z dziwnym komunikatem, który nagle pokazuje się na ekranie telefonu w aplikacji xDrip+? Jeśli tak, to dobrze trafiliście. Ja ostatnio zauważyłem ten komunikat i postanowiłem poszukać w ustawieniach aplikacji oraz w internecie co może być powodem tego błędu.

Po pierwsze, błąd wyskakuje jako małe okienko “dymek” z komunikatem: queue size exceeded w logach aplikacji można znaleźć więcej informacji na ten temat (zrzut ekranu poniżej), klikamy ikonkę 3 kropek z prawej strony i następnie Zobacz Event Log:

Uruchomi nam się opcja podglądu logów z aplikacji xDrip+ – czyli wszystkie wydarzenie, które są robione przez aplikacja na telefonie:

Jak widać o godzinie 11:41 w dzienniku pojawiły się dwa wpisy:
– Home toast message next: Maxium Sync Queue size Exeeded! 
– Queue size exceeded

Powyższe dwa wpisy pojawiają się w dzienniku dość często co ma znaczący wpływ na płynność działania aplikacji xDrip, po szybkiej analizie problemu znalazłem przyczynę – xDrip+ Sync – jest to wewnętrzna usługa aplikacji do synchronizowania odczytów glikemii pomiędzy urządzeniami w tej samej sieci wifi – z czego aktualnie nie korzystam od roku, używam usługi Nightscout (do poczytania o tej usłudze zapraszam tutaj lub do zakupu tutaj) oraz Grafana (InfluxDB). Aby przyśpieszyć płynność aplikacji oraz telefonu i pozbyć się w/w błędu należy wejść w Menu xDrip (ikona 3 pasków z lewej strony tzw. hamburger) oraz wybrać ostatnią pozycję z menu czyli Ustawienia. Następnie przechodzimy do sekcji Ustawienia xDrip+ Sync:

W ustawienia xDrip+ Sync należy odznaczyć opcję Bądź podstawowym źródłem, tak jak pokazano na poniższym zrzucie ekranu:

Następnie zamykamy ustawienia i już nie powinniśmy zobaczyć więcej błędu.

Przydatne linki:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.