Blog

Blog, krótkie wpisy o cukrzycy i CGM. Jeśli szukasz konkretnej rzeczy to użyj wyszukiwarki powyżej. Zapraszam do czytania

MiaoMiao 2 – czas na testy!

wrz 22, 2019 | MiaoMiao | 5 Komentarze

Aktualizacja 27.08.2020

Zalety

Przyszedł czas na podsumowanie po prawie 11 miesiącach codziennego używania nakładki MiaoMiao 2 – jest super! Tak, z pełną odpowiedzialnością mogę potwierdzić świetne funkcjonowanie nakładki. Miao Miao 2 utrzymuje stabilne połączenie z telefonem, a w przypadku rozłączenia (telefon zbyt daleko od nakładki, limitacja zasięgu Bluetooth) dość szybko i automatyczne bez absolutnie żadnej naszej ingerencji następuje ponowne połączenie z telefonem bazowym (cały czas używamy telefonu Xiaomi 4x z systemem Android). Przetestowaliśmy wodoodporność nakładki – prysznic, kąpiel czy pływanie w basenie lub słonym morzu nie robi na Miao Miao 2 wrażenia 🙂 dosłownie – wszystko działa, nakładka z sensorem (o ile jest w zasięgu) raportuje idealnie do telefonu. Cały czas używamy oryginalnych plastrów mocujących do Miao Miao oraz dodatkowo zabezpieczamy całą nakładkę z sensorem bandażem elastycznym Peha Haft (wspominałem o nim tutaj). Nie używamy dołączonego do zestawu “holdera”.

Dodatkowa zaleta to możliwość doładowania nakładki, która jest aktualnie zamocowana na sensorze i ręce – tak to bardzo ułatwia codzienne życie 🙂 Wystarczy n 10-15 minut podpiąć nakładkę do ładowania (najcześciej syn wtedy ogląda bajki na TV) i mam spokój na kilka dni, takie doładowywanie bardzo się przydaje, gdy zapominamy w całości doładować nakładki (lub gdy po prostu nie mamy na to zbyt dużo czasu – zmieniamy sensor wraz z nakładką, bez czekania aż MiaoMiao będzie naładowane na 100%).

Wady

Czas na wady Miao Miao, nie ma ich za wiele a raczej wynikają z używania nakładki niż z jego budowy czy zaprojektowania – na szczęście nie są one uciążliwe i sprawdzają się tylko do dbania o nakładkę. Nie mam jeszcze świetnego pomysłu na idealne wyczyszczenie nakładki po dwutygodniowym przyklejeniu do ciała – używam spray Niltac aby klej z naklejek lepiej schodził i “zdrapuję” pozostałości. Im lepiej wyczścimy nakładkę w miejscach przyklejenia naklejek, tym lepiej będzie się trzymać się sensora i ciała.

Kolejna rzecz to wytrzymałość wbudowanego akumulatora, niestety ale kilka razy zdarzyło się, że akumulator po 12 dniach wskazywał 5% (powinien wytrzymać pełne 14 dni – jak sensor FreeStyle Libre), nie jest to wielki problem – można go doładować z np. powerbanka za pomocą dołączonego do zestawu kabelka USB – ale należy tę rzecz mieć na uwadze i w przypadku dłuższych wakacji czy wyjazdów zabierać ze sobą kabel USB 🙂

Podsumowanie

Jednym słowem – TAK! Był to świetny zakup i absolutnie nie żałuję ani jednej złotówki (czy dolara) wydanej na niego. Warto. Przy zachowaniu odpowiednij dbałości o nakładkę myślę, że posłuży nam dobrze i długo.

Jeśli już jesteś pewien zakupu to zapraszam tutaj – zapraszam do skorzystania z tego adresu (zakup ze zniżką $10). Jeśli jeszcze nie jesteście zdecydowani na zakup to zapraszam do poniższego (już archiwalnego tekstu “zaraz po zakupie”)

Wstęp

Kilka dni temu otrzymałem zakupiony transmiter MiaoMiao 2. Przesyłka szła do mnie prawie 2 tygodnie, było to spowodowane dość dużą ilością zamówień, które spowodowały lekkie opóźnienie. Miao Miao zamawiałem z oficjalnej strony producenta – koszt $169 + wysyłka oraz cło – całość wyszła mnie ok 750 zł. Jeżeli ktoś chce zamówić nakładkę ze zniżką, zapraszam do skorzystania z tego adresu.

Historia naszych transmiterów

Historia naszych transmiterów zaczyna się od używania mTransmiter od Marka, niestety nakładka ta była za duża na rękę (wtedy 3 latka), więc jak tylko pojawiła się nakładka Blucon od firmy Ambrosia, tak szybko ją zamówiłem. Byłem chyb pierwszą osobą w Polsce, używającą nakładki Blucon wraz z sensorami FreeStyle Libre. Na stronie można przeczytać o tym kilka artykułów: Jak z FreeStyle Libre zrobić CGM? oraz Ambrosia Blucon. Przez ponad 2 lata używaliśmy Blucona u dziecka, sprawował się dobrze. Oczywiście zdarzały nam się mniejsze problemy jak zanik sygnału, ściągaliśmy nakładkę do kąpieli oraz podczas pływania na basenie (pierwszy Blucon nie był wodoodporny). Jednak po wielu dobrych opiniach o MiaoMiao 2 postanowiłem go zamówić i przetestować, może jest jednak lepszy od Blucona?

Co mamy w przesyłce?

  • Transmiter ładnie zapakowany w pudełku wraz z kablem USB służącym do ładowania
  • 50 kompletów naklejek dwustronnych – obie naklejamy na transmiter. Mniejsza w okolicach, gdzie transmiter będzie przylegał do sensora, większa w miejscu gdzie transmiter będzie przylegał do skóry
  • Holder – elastyczny uchwyt z gumką do trzymania sensora na ramieniu. Dostępne dwa rozmiary dla dorosłych (Adult) oraz dla dzieci (Children)

Mocowanie?

Instalacja MiaoMiao 2 jest banalnie prosta. Po wyciągnięciu z pudełka podłączamy transmiter kablem USB do ładowania i czekamy na zielone światełko.

Po naładowaniu nakładki możemy ją przymocować na sensor FreeStyle Libre, poniżej zdjęcie z nakładką na ręce:

Naładowaną nakładkę możemy skonfigurować w aplikacji xDrip (potrzebujemy do tego jedną z najnowszych wersji, ja korzystałem z wersji 18.09.2019, dostępnej tutaj). Należy dodać, że poprzednie wersje mogą nie wykrywać MiaoMiao 2 więc zalecana jest aktualizacja. Podpięcie samej nakładki do xDrip jest jeszcze prostsze niż Blucon. Wystarczy wybrać na głównym ekranie aplikacji xDrip START SOURCE SETUP WIZARD i wybrać Bluetooth Bridge device: Tomato

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Następnie wyszukujemy urządzenie Bluetooth z nazwą miaomiao2 i.. i koniec 🙂
Na poniższych zrzutach widać jak nakładka działa z aplikacją xDrip:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Warto również zaznaczyć w ustawieniach Bluetooth (aplikacja xDrip -> Mniej ważne ustawienia) tylko dwie pierwsze opcje.
Turn Bluetooth On i Bluetooth Watchdog – resztę powinniśmy odznaczyć.

Opinia po 12 godzinach używania

Post ten będzie aktualizowany, o czas jak długo używamy nakładki Miao Miao 2. Dziś mogę powiedzieć, że po 12 godzinach monitorowania działa ona bardzo dobrze. Ma świetny zasięg, dobrze i wygodnie się mocuje na ręce. Naklejki trzymają bardzo mocno, więc aktualnie nie musimy już dodatkowo zabezpieczać nakładki bandażem. Rozmiary nakładki są w mojej opinii bardzo dobre nawet dla chudszej i mniejszej rączki dziecka. W ciągu pierwszych 12 godzin ani raz nakładka nie rozłączyła się z telefonem. Używaliśmy jej w domu oraz na ogrodzie, gdzie często Blucon miał problemy. Miao Miao 2 działa na tym polu bezapelacyjnie lepiej i stabilniej! Jakość wykonania nakładki również jest bardzo wysoka, a sama nakładka jest mała i lekka. Pierwszy raz nie ściągaliśmy nakładki do kąpieli, oczywiście MiaoMiao 2 jest wodoodporny więc kąpiel, prysznic czy pływanie mu nie straszne. Czasami Blucona też zapominaliśmy ściągnąć. Na szczęście nic złego z nim się nie stało, a kilka kropel nigdy mu nie zaszkodziło. Poniżej zdjęcie jak wyglądają dwie nakładki obok siebie na ręce 5 latka:

Następną aktualizacja wkrótce.

 

5 komentarzy

  1. Włodek

    Dzięki za super opis, też kupię Miao dla córki!

    Odpowiedz
  2. Ewa

    Ja już kupiłam dla syna i córki. Tyle, że córce dosyć często rozłącza się i to naprawdę denerwuje. Teraz jest w domu, ale jak wróci do szkoły będzie problem. U syna nie mam problemów z tym

    Odpowiedz
    • Michał

      MiaoMiao ma dość dobrą procedurę gwarancyjną, jeśli dany problem z nakładką jest uciążliwy to polecam kontakt ze wsparciem technicznym urządzenia.

      Odpowiedz
  3. Marcin

    U mnie nie chodził nawet miesiąca i się zepsuł. Nie ładuje się. Nie ma z nim żadnej komunikacji. Zanim się zepsuł nie działał rewelacyjnie

    Odpowiedz
    • Michał

      W takim przypadku trzeba reklamować – nawet jeśli kupował Pan z oficjalnej strony. MiaoMiao uznaje reklamacje i koszt wymiany wraz z wysyłką uszkodzonej nakładki zamyka się w ok 50-70zł.

      Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.