Konfiguracja budzika (Soft AP)

W najnowszej wersji budzika istnieje możliwość używania go bez karty SD!

Najnowszy budzik zakupisz tutaj: Budzik do monitorowania glikemii NightScout (bateria+)

Kiedy uruchomisz urządzenie, które zostało zaprogramowane, uruchomi się w nim tryb SoftAP. Twój M5Stack będzie działał jak punkt dostępowy Wi-Fi. Będzie oczekiwał na połączenie z nim (pod adresem sieciowym http://192.168.0.1) za pomocą telefonu lub komputera, dzięki czemu łatwo będzie można go skonfigurować, aby połączył się z twoją własną siecią Wi-Fi (domową, w pracy, tethering, …). Ten stan będzie potrzebny tylko przez krótki czas: po podłączeniu do własnej sieci Wi-Fi, będziesz mógł uzyskać do niego dostęp z dowolnego urządzenia podłączonego do tej samej sieci.

Dane dostępowe wyglądają jak na poniższym obrazku:

  • Za pomocą telefonu komórkowego lub komputera ustaw Wi-Fi na M5NS.
  • Do połączenia należy użyć hasła podanego na ekranie M5Stack (SSID passphrase).
  • Otwórz przeglądarkę, aby skonfigurować urządzenie. Przejdź do następującej strony: http://192.168.0.1

Na razie zaleca się skonfigurowanie tylko sieci Wi-Fi. Na otwartej stronie przewiń w dół do Konfiguracja Wi-Fi i wybierz edytuj.

Korzystając z rozwijanej listy, wybierz sieć Wi-Fi i wpisz poniższy klucz zabezpieczeń, a następnie OK.

Powróć do menu głównego i zapisz konfigurację.

Po zapisaniu ustawień, wykonaj reset urządzenia (używając czerwonego przycisku znajdującego się po lewej stronie) i kontynuuj zgodnie z instrukcjami poniżej. Jeśli potrzebujesz aktywować tryb SoftAP, przytrzymaj lewy przycisk, następnie zresetuj urządzenie, używając bocznego czerwonego przycisku, i utrzymuj lewy przycisk wciśnięty, aż pojawi się ekran parowania Wi-Fi. To pozwoli na łatwe skonfigurowanie urządzenia w trybie SoftAP dla Twojej sieci domowej lub biurowej.

Na podstawię dokumentacji: https://github.com/mlukasek/M5_NightscoutMon/wiki/Setup