Blog

Blog, krótkie wpisy o cukrzycy i CGM. Jeśli szukasz konkretnej rzeczy to użyj wyszukiwarki powyżej. Zapraszam do czytania

Apple Watch i Nightscout

sie 26, 2020 | Nightscout | 8 Komentarze

Czy zawsze chcieliście mieć podgląd Waszych (albo Waszych bliskich) “cukrów” wprost z zegarka? bez wyciągania telefonu z kieszeni? Dziś przedstawię Wam krótki opis jak w tym celu udało mi się skonfigurować Apple Watch. Całość nie zajmie więcej niż 15 minut!

Od kilku tygodni używam Apple Watch 5 – nie muszę dodawać, że wyniki z Nightscout wyświetlane na tarczy zegarka w tym przypadku są dla mnie obowiązkowe (wygoda kąpieli w basenie bez ciągłego zerkania na telefon jest dużo bardziej komfortowa) 🙂 Poniżej przedstawię jak skonfigurować i jakiej aplikacji  użyłem.

Przykładowe tarcze używane przeze mnie – już widać gdzie są pomiary glikemii 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zaczynamy!

Zakładam, że jesteśmy posiadaczami Apple Watch, iPhone i skonfigurowanego systemu Nightscout – jeśli tak to zaczynamy od pobrania aplikacji Nightguard ze sklepu AppStore na telefon:

Link do aplikacji: https://apps.apple.com/us/app/nightguard/id1116430352

Po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji na iPhone należy ją skonfigurować – podać adres URL do strony Nightscout (Pole URL jak na poniższym zrzucie ekranu):

Następnie uruchamiamy aplikację Watch na telefonie i dodajemy obsługę Nightguard (instalujemy aplikacje dla zegarka) dla Apple Watch:

Po poprawnym zainstalowaniu aplikacja powinna się pojawić na zegarku. Oprócz dodatkowej aplikacji mamy także możliwość modyfikacji tarcz i wybrania w/w aplikacji jako tzw. Kompilacji.

Poniżej wygląd komplikacji Nightguard na tarczy Kalifornia (sam wynik glikemii):

Tarcza Infograf (widok daty ostatniego odczytu + wynik oraz trend):

Tarcza Poklatkowy (widok daty ostatniego odczytu + wynik oraz trend)

Oczywiście sama aplikacja na zegarku jest również bardzo użyteczna, posiada wibracje (aktywowane w przypadku wysokiego/niskiego poziomu glikemii).

Na koniec małe podsumowanie. Aplikacja działa bardzo stabilnie na zegarku jak i telefonie. Nie ma wielu zaawansowanych opcji ale w 100% spełnia swoje zadanie. Jest to prosta aplikacja lecz skuteczna 🙂

8 komentarzy

  1. Taba

    Właśnie mam Apple Watch 5
    I pytanie – na jakiej tarczy zobaczę trzy ostatnie odczyty? Proszę o pomoc. Wcześniej miałam Apple Watch 3 i było to na tarczy infograf modułowy Albina podobnej wizualnie. Na 5 nie mogę znaleźć, może cos przegapiłam …

    Odpowiedz
    • Michał

      Jeszcze nie widziałem takiej tarczy. Zawsze można skonfigurować ostatni odczyt na danej tarczy + kliknięcie w wyniki glikemii przeniesie nas bezpośrednio do aplikacji w zegarku.

      Odpowiedz
  2. Anna

    Dzień dobry, mam iPhone 13 pro max zastanawiam się nad kupieniem zegarka iwatch se czy wszystko będzie działało tak jak Pan napisał ?

    Odpowiedz
    • Michał

      Sprawdziłem dokumentacje aplikacji Nightguard, wymagany jest system WatchOS w wersji 8, który jest dostępny na poniższe modele Apple Watch:
      Apple Watch Series 3 (2017)
      Apple Watch Series 4 (2018)
      Apple Watch Series 5 (2019)
      Apple Watch SE (2020)
      Apple Watch Series 6 (2020)
      Apple Watch Series 7 (2021)

      Także, odpowiadając na Pani pytanie – Tak Apple Watch SE będzie dział 🙂

      Odpowiedz
  3. Jennifer

    Thanks for sharing all these details.
    I am using nightrider/blucon, LinkBluCon app with the apple watch series 5 which has cellular connection and able to get readings all the time on my watch. I used iphone in the beginning to setup the connection and range etc.. but did not have to use that phone since then. Now I go out of home, to work etc.. without need to carry a phone. I feel Ambrosia solution with blucon, linkblucon with watch is easy to set up and stable

    Odpowiedz
  4. Pit

    Apple Watch to dalej trochę droga opcja podglądu cukrów. Przez chwilę syn na telefonie z androidem miał wskazania na zegarku Amazfit GTR2E. Teraz znów wrócił do iphone. Czy można prosić o oprogramowanie do tego zegarka wspołpracujące z iphone? Myślę, że przy zegarku za 400 złotych warto byłoby nawet za takie oprogramowanie zapłacić.

    Odpowiedz
    • Michał

      Droga, ale w przypadku posiadania całego ekosystemu Apple jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Szybkie w implementacji i bezproblemowe w użytkowaniu 🙂

      Odpowiedz
  5. Andrzej M

    Słuchajcie, skonfigurowałem wszystko. Wyświetlają mi się cukry na tarczy…tylko się nie aktualizują, a jak się aktualizują to na pewno nie co 5 min tak jak wysyłane są pomiary do nightscout. Wiecie może jak zaradzić na to?

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.