Blog

Blog, krótkie wpisy o cukrzycy i CGM. Jeśli szukasz konkretnej rzeczy to użyj wyszukiwarki powyżej. Zapraszam do czytania

Apple Watch i Nightscout

sie 26, 2020 | Nightscout | 5 Komentarze

Czy zawsze chcieliście mieć podgląd Waszych (albo Waszych bliskich) “cukrów” wprost z zegarka? bez wyciągania telefonu z kieszeni? Dziś przedstawię Wam krótki opis jak w tym celu udało mi się skonfigurować Apple Watch. Całość nie zajmie więcej niż 15 minut!

Od kilku tygodni używam Apple Watch 5 – nie muszę dodawać, że wyniki z Nightscout wyświetlane na tarczy zegarka w tym przypadku są dla mnie obowiązkowe (wygoda kąpieli w basenie bez ciągłego zerkania na telefon jest dużo bardziej komfortowa) 🙂 Poniżej przedstawię jak skonfigurować i jakiej aplikacji  użyłem.

Przykładowe tarcze używane przeze mnie – już widać gdzie są pomiary glikemii 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zaczynamy!

Zakładam, że jesteśmy posiadaczami Apple Watch, iPhone i skonfigurowanego systemu Nightscout – jeśli tak to zaczynamy od pobrania aplikacji Nightguard ze sklepu AppStore na telefon:

Link do aplikacji: https://apps.apple.com/us/app/nightguard/id1116430352

Po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji na iPhone należy ją skonfigurować – podać adres URL do strony Nightscout (Pole URL jak na poniższym zrzucie ekranu):

Następnie uruchamiamy aplikację Watch na telefonie i dodajemy obsługę Nightguard (instalujemy aplikacje dla zegarka) dla Apple Watch:

Po poprawnym zainstalowaniu aplikacja powinna się pojawić na zegarku. Oprócz dodatkowej aplikacji mamy także możliwość modyfikacji tarcz i wybrania w/w aplikacji jako tzw. Kompilacji.

Poniżej wygląd komplikacji Nightguard na tarczy Kalifornia (sam wynik glikemii):

Tarcza Infograf (widok daty ostatniego odczytu + wynik oraz trend):

Tarcza Poklatkowy (widok daty ostatniego odczytu + wynik oraz trend)

Oczywiście sama aplikacja na zegarku jest również bardzo użyteczna, posiada wibracje (aktywowane w przypadku wysokiego/niskiego poziomu glikemii).

Na koniec małe podsumowanie. Aplikacja działa bardzo stabilnie na zegarku jak i telefonie. Nie ma wielu zaawansowanych opcji ale w 100% spełnia swoje zadanie. Jest to prosta aplikacja lecz skuteczna 🙂

5 komentarzy

 1. Taba

  Właśnie mam Apple Watch 5
  I pytanie – na jakiej tarczy zobaczę trzy ostatnie odczyty? Proszę o pomoc. Wcześniej miałam Apple Watch 3 i było to na tarczy infograf modułowy Albina podobnej wizualnie. Na 5 nie mogę znaleźć, może cos przegapiłam …

  Odpowiedz
  • Michał

   Jeszcze nie widziałem takiej tarczy. Zawsze można skonfigurować ostatni odczyt na danej tarczy + kliknięcie w wyniki glikemii przeniesie nas bezpośrednio do aplikacji w zegarku.

   Odpowiedz
 2. Anna

  Dzień dobry, mam iPhone 13 pro max zastanawiam się nad kupieniem zegarka iwatch se czy wszystko będzie działało tak jak Pan napisał ?

  Odpowiedz
  • Michał

   Sprawdziłem dokumentacje aplikacji Nightguard, wymagany jest system WatchOS w wersji 8, który jest dostępny na poniższe modele Apple Watch:
   Apple Watch Series 3 (2017)
   Apple Watch Series 4 (2018)
   Apple Watch Series 5 (2019)
   Apple Watch SE (2020)
   Apple Watch Series 6 (2020)
   Apple Watch Series 7 (2021)

   Także, odpowiadając na Pani pytanie – Tak Apple Watch SE będzie dział 🙂

   Odpowiedz
 3. Jennifer

  Thanks for sharing all these details.
  I am using nightrider/blucon, LinkBluCon app with the apple watch series 5 which has cellular connection and able to get readings all the time on my watch. I used iphone in the beginning to setup the connection and range etc.. but did not have to use that phone since then. Now I go out of home, to work etc.. without need to carry a phone. I feel Ambrosia solution with blucon, linkblucon with watch is easy to set up and stable

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

EnglishGermanPolishRussianSpanish